Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /var/www/virtual/kozpontegyesulet.hu/htdocs/Frameworks_2.0.0.0/PHPFramework/Core/Database.php on line 44 2017. július 22. (szombat) - Magdolna, Magda napja van.

Sikeres IKSZ Börze Debrecenben!

Egyesületünk november 30.-án a debreceni Ifjúsági Házzal közösen rendezte meg az Iskolai Közösségi Szolgálat Börzét, amellyel az volt a célunk, hogy a diákok minél több fogadóintézménnyel megismerkedjenek, a pedagógusok pedig információhoz jussanak a legújabb törvényi és adminisztrációs változásokról.

Mindezek mellett lehetőség nyílt az esetleges felmerülő kérdések megválaszolására, beszélgetésre a fogadóintézmények képviselőivel.
A nap folyamán a 26 kitelepült fogadóintézménnyel közel 600 diáknak volt alkalma megismerkedni.

Fontosnak tartjuk, hogy a fiatalok minél több szervezet tevékenységéről információt szerezzenek, mert úgy gondoljuk, hogy a közösségi szolgálat a fiatalkori önkéntesség alapja is lehet. Hisszük, hogy a diákokhoz közel álló foglalatosság megtalálásával a közösségi szolgálat segítséget nyújthat a későbbi pályaválasztás során is, illetve pozitív élményekkel és tapasztalatokkal gazdagodhatnak ez által a tanulók.

Egyesületünk, mint fogadó-és egyben koordináló szervezet a nap folyamán készségesen állt a fiatalok és pedagógusok rendelkezésére, hogy közös tapasztalatcsere alkalmával megbeszéljük a vitás kérdéseket ez által segítséget nyújtva egymásnak.

Ezen az úton is köszönjük az Ifjúsági Ház szakmai együttműködését és helyszín biztosításban való segítségét.