2024. április 20. (szombat) - Tivadar napja van.

Szelet kaptak az általános iskolások

Egyesületünk, valamint a Hajdú-Bihar megyei Diákönkormányzatok Szövetsége idén immáron második alkalommal mutatkozott be a Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal által szervezett Szelet a vitorlába! Pályaválasztási Kiállításon október 18 és 19. között Debrecenben a Lovardában,

Nem egyetemistáktól, hanem általános iskolás fiataloktól volt hangos a debreceni Lovarda október 18-19. között. A Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal immáron 18. alkalommal szervezet meg a Szelet a vitorlába Pályaválasztási Kiállítást a hetedikes-nyolcadikos diákoknak és szüleiknek. A kiállításon 78 középiskola és vállalkozás mutatta be a különböző szakmák
szépségeit kétezer négyzetméteren. A rendezvényen 10-12 ezer látogató fordult meg a két nap alatt. A kiállítók interaktív módon keltették fel a diákok figyelmét egy-egy tudományág vagy szakma iránt. A legtöbb tanuló még nem tudja, mit válasszon, de egy jó szakmával egy jó szakember könnyen el tud helyezkedni, erre hívták fel idén is a szervezők a figyelmet. Egyesületünk idén második alkalommal képviseltette magát a pályaválasztási kiállításon. Az érdeklődők tájékozódhattak a Hajdú-Bihar megyei Diákönkormányzatok Szövetségének munkájáról és az Egyesületünk által koordinált iskolai közösségi szolgálat, fiatalkori önkéntesség lehetőségeiről.