2024. április 26. (péntek) - Ervin napja van.

Színházi workshop a Közösségi FACE-ekben

Múlt hét kedd estéjén rendkívüli esemény helyszínéül szolgált a Közösségi FACE-ek. Zárt ajtók mögött zajlott a főpróbája annak a rövid performansznak, melyet aznap adott elő egy fiatalokból álló csapat. A vendégek olyan színdarabot láthattak, mely ötvözte a tánc, mozgás és hagyományos színházi stílusokat.

Negyedórás időtartama alatt, a darab egy napjainkban jelentős, de keveset foglalkozott témát érintett: a szexuális kisebbségek helyzetét.
A színészek javarészt Egyesületünk munkatársai, külföldi önkéntesei közül kerültek ki, egy külsős szereplővel kiegészülve. Tekintettel a beszéd hiányára a darabban, mindenki azonosan tudott érvényesülni és senki sem érezte magát gátolva az önkifejezésben. Az előadás után két nyelven, valós idejű tolmácsolással nyilvános beszélgetést kezdeményeztünk. Elmerültünk a témában, és egy rövid ismertető után arra kerestünk megoldást, hogy hogyan lehetne a diszkrimináció ellen hatékonyan tenni.
Az előadásról videofelvétel készült, mely a következő napokban nyeri el végleges formáját.