2024. április 27. (szombat) - Zita, Mariann napja van.

Karcag Városi Diákönkormányzat Vezetőségválasztása

2018.02.01-én 14:00-16:00 között került megrendezésre a Karcag Városi Diákönkormányzat Alakuló Közgyűlése, melyre Karcag város minden iskolája elküldte diákképviselőit. A Közgyűlés célja a Diákönkormányzat vezetőségének megválasztása volt. A rendezvényt Dobos László Polgármester úr és Szepesi Tibor, a Déryné Kulturális, Turisztikai és Sportközpont vezetője nyitotta meg.

Bálega János, a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület elnöke ezt követően ismertette az elmúlt 5 hónap közös munkáját, mely a megbeszéléseken és a Tanévnyitó Diák Közgyűlésen túl számos rendezvényt (Megyei Sportnapok, Közösségi Szolgálat Börze) és egy csapatépítő tréninget is magába foglalt.

Az Alakuló Közgyűlés során a közel 30 iskolai küldött közösen dolgozta át a Karcag Városi Diákönkormányzat Szervezet Működési Szabályzatát, és hoztak döntéseket. Mindez alapján a Városi diákönkormányzat 5 üres pozíciójára a következő karcagi diákokat választották meg:
- Cséti Gabriella - Karcag VDÖK Elnöke
- Tóth Fanni
- Varga Petra
- Fodor Dávid
- Kiss Milán
A rendezvény végén lehetőség volt a városi dök stábjába is feliratkozni. A stábtagoknak szintén bekapcsolódhatnak a Karcag Városi Diákönkormányzat által segített eseményekbe, rendezvényekbe. Ilyen például a Birkafőző Fesztivál, a 3 Tusa Torna és a Kárpát-medencei Diákönkormányzatok Találkozója.

A megválasztott vezetőségnek eredményes munkát kívánunk!