Habidisz 2018. évi Megyei Diák Fórum beszámoló

Hagyományainkhoz híven ebben az évben is megrendezésre került a Hajdú-Bihar megyei Diákönkormányzatok Szövetségének Megyei Diák Fóruma 2018. március 20-án, közel 70 résztvevő jelenlétében. Az esemény célja volt, hogy megválasztásra kerüljön a HABIDISZ új vezetősége.

A Fórum 9:00 és 15:00 óra között került megrendezésre. Délelőtt, a hivatalos megnyitók után a meghívott szervezetek képviselői tartottak előadást. A jelenlévő diákok és őket kísérő pedagógusok a többféle témában hallhattak előadásokat és juthattak hasznos információkhoz. A KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület megnyitója után az általunk nyújtott lehetőségek bemutatása következett. A meghívott előadók közül a Hajdú-Bihar megyei Pedagógia Szakszolgálat ismertette tevékenységi körét, amit a Debreceni Szakképzési Centrum lehetőségeiről szóló prezentáció követett. Ezután a Hajdú-Bihar megyei Diákönkormányzatok Szövetségének 2018/19-es tanév vezetőségébe jelentkezett fiatalok mutatkoztak be.
A program végén, a szavazatszámlálást követően, kihirdetésre kerültek a Megyei Diákönkormányzat új vezetőségi tagjai:
• Bodnár Zsigmond (elnök) (Debreceni SZC Vegyipari Szakgimnáziuma)
• Ács Gabriella (Debreceni SZC Brassai Sámuel Gimnáziuma és Műszaki Szakgimnáziuma)
• Tóth Edina (Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium)
• Marosi Maximilián (Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola)
• Papp Brigitta Mónika (Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája)
• Gallyas Róbert (Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája)

A megválasztott új vezetőségnek eredményekben és élményekben gazdag évet kívánunk!