2019. április 26. (péntek) - Ervin napja van.

Városi Diák Fórumra gyűltek össze Karcagon!

2019.03.28-án 09:00-13:00 között került megrendezésre a Karcag Városi Diákönkormányzat Városi Diák Fóruma (VDF), melyre a város minden iskolája elküldte diákképviselőit. A VDF célja a Diákönkormányzat vezetőségének megválasztása volt. Az alkalom a Karcag Városi Polgármesteri Hivatal Dísztermében került megrendezésre.

A rendezvényt Dobos László Polgármester úr nyitotta meg, köszöntőt mondott Dobrai Csenge a KVDÖK képviseletében.

A nap során a diákok megismerhették a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület által nyújtott lehetőségeket, különös tekintettel azon pályázatokra, melyekben segítséget tudunk idén nyújtani, illetve tájékozódhattak Erasmus +, önkéntesség és közösségi szolgálat témában.
A megjelent diákoknak előadást tartott a Karcagi Szakképzési Centrum Főigazgatója, Pardi Sándor is.

A diákképviselők a nap végén mind az öt jelöltet megszavazták, így az új KVDÖK ifjúsági vezetők a következők:

Dobrai Csenge (elnök) - Győrffy István Katolikus Általános Iskola
Baga Zsolt - Karcagi SZC Varró István Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
Baráth Lukács Patrik - Szentannai Sámuel Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
Hangyási Márk Máté - Karcagi SZC Varró István Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
Kiss Alfonz - Karcagi SZC Varró István Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Mindezt követően pedig egy fakultatív csoportos beszélgetésre is sor került ahol az érdeklődő diákok az újonnan megválasztott KVDÖK-ösökkel egyeztethettek a következő egy év lehetséges programjairól.