2024. április 18. (csütörtök) - Andrea, Ilma napja van.

Megyei Diák Fórum - Debrecenbe!

2019.03.25-én 09:00-15:00 között került megrendezésre a Hajdú-Bihar megyei Diákönkormányzatok Szövetségének (HABIDISZ) a Megyei Diák Fóruma (MDF) 12. alkalommal. A Megyei Diák Fórumon összesen 80 fiatal vett részt a megye különböző iskoláiból. A MDF célja a Diákönkormányzat vezetőségének megválasztása volt. Az alkalom a Hajdú-Bihar megyei Önkormányzathivatal Árpád termében került megrendezésre.

A rendezvényt Pajna Zoltán, a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat elnöke nyitotta meg, köszöntőt mondott Bodnár Zsigmond a HABIDISZ elnöke.
A nap során a diákok megismerhették a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület által nyújtott lehetőségeket, különös tekintettel azon pályázatokra, melyekben segítséget tudunk idén nyújtani, illetve tájékozódhattak Erasmus +, önkéntesség és közösségi szolgálat témában.
A megjelent diákoknak előadást tartott Galambos Petra - Új Nemzedéktől, Somogyi Béla pedig az Agóra Tudományos Élményközpont igazgatója.

A diákképviselők a nap végén mind a hat jelöltet megszavazták, így az új HABIDISZ ifjúsági vezetők 2020. márciusáig fogják betölteni szerepüket a megyei diákönkormányzatban, akik pedig a következők:

Jeles Bálint - (elnök) Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium
Sipos Enikő - (alelnök) Debreceni Ady Endre Gimnázium
György Annamária - Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium
Stubián Bence - Szent József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium
Király Márk - EURO Baptista Két Tanítási Nyelvű Gimnázium Szakgimnázium és Szakközépiskola
Bánsághy Renáta - Abigél Többcélú Intézmény

A választás eredményeinek kihirdetését kiscsoportos műhelymunka követte. A műhelymunkában a fiatalok 3 témában szerezhettek új tudást, építhettek kapcsolatokat és kifejezhették meglátásaikat, ötleteiket, gondolataikat. A témák az alábbiak voltak:
„Ötletelj a HABIDISZ vezetőségével! Milyen programokat szervezzen a megyei diákönkormányzat?”
„Hogyan lehet színesíteni egy diáknapot?”
„Hogyan kamatoztathatod hobbidat az Iskolai Közösségi Szolgálatban?”

Még egyszer nagyon szépen köszönjük a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzatnak, hogy biztosítottak számunkra helyszínt és, hogy megnyitották eseményünket, köszönjük az előadóknak, az iskoláknak és a diák-képviselőknek az aktív részvételt.