2024. április 23. (kedd) - Béla napja van.

Rémisztő Halloweeni Szabadulószoba a HABIDISZ szervezésében

A Hajdú-Bihar megyei Diákönkormányzatok Szövetsége (HABIDISZ) október 24-én szabadulószobát szervezett, mely a Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium három tantermében kapott helyet. A szabadulószoba ötlete egy vezetőségi alkalmával fogalmazódott meg és a tagok mindannyian lelkesedtek érte, így egyértelmű volt, hogy meg fog valósulni. Sok ötletelés után végül összeálltak a feladatok, a sorrend is kialakult és a szerepek is tisztázódtak.

A fiatalok együtt készítették az alkalomhoz illő sminkeket, illetve a helyszínt is maguk rendezték be, mely állt egy várakozó szobából (ahol társasjátékok, enni- és innivaló várta a vállalkozó kedvű fiatalokat), valamint a két másik szobából (menyekből különböző ijesztő teremtmények és fogas feladványok nehezítették a kijutást). Három csoport merészkedett be a félelmek birodalmába vakon és összekötözve. Az ebből való kiszabadulás volt a bemelegítés az ijesztő konyhás néni zöld trutyijába merülés, és a kódfejtés előtt. Ezután léphettek át a résztvevők a dühös hentes házába, aki véres kötényében végig fel-alá járkált, csapkodva és kiáltozva. A résztvevőknek így kellett megtalálnia a pórul járt tolvaj maradványait és visszaszolgáltatni azt a halottnak. Majd utolsó feladatként az őrült lány rejtvényeit kellett megfejteniük ahhoz, hogy megkaparinthassák a kijutás kulcsához vezető utolsó kódot. A résztvevők bátorsága nem maradt jutalom nélkül. Csokoládé segített az felborzolt idegeik megnyugtatásában.