2024. április 20. (szombat) - Tivadar napja van.

A HABIDISZ bemutatja: VitakultÓra

Február 24-én délután a HABIDISZ vezetőségi tagjai egy vitadélutánt szerveztek kortársaik számára, amelynek a debreceni Újkerti Közösségi Ház adott otthont. Az eseményen több, mint egy tucat diák vett részt. A VitakultÓra névre keresztelt alkalom keretein belül a fiatalok betekintést nyerhettek a vitázás kultúrájába.

A vitadélutánt természetesen egy szakmai disputa felkészítés előzte meg, amelyet a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület tartott a diákönkormányzat vezetőségének. Persze egy alkalom nem elegendő ahhoz, hogy mindent szükséges tudást elsajátítsanak, de elég alaptudást szereztek meg ahhoz, hogy a vitázás struktúrájára alapozva bemutassák az érdeklődőknek, hogyan érvelhetnek saját álláspontjaik mellett. Az eseményt megelőző képzés nagyban hozzájárult a foglalkozás sikeréhez. A diákok aktívan részt vettek minden feladatban, jól átgondolt érvekkel próbálták meggyőzni társaikat a saját elképzelésükről. A HABIDISZ tagjai arra törekedtek, hogy minél inkább felkeltsék a résztvevők érdeklődését, így figyelembe vették, hogy olyan hipotéziseket sorakoztassanak fel, amelyek mellett mindenki állást tud foglalni.
A négysarkos vitán kívül a szervezők gondoskodtak arról is, hogy a megjelentek egy csapatként is kipróbálhassák magukat, egy közös döntés meghozásával. Emellett egy másik népszerű játék kapcsán kiderült, ki mennyire előítéletes és mennyire dönt szimpátia alapján. A diákok rádöbbenhettek, hogy apró részletek elhallgatása mennyiben tudja befolyásolni a döntéseiket és előítéleteiket.

Összegzésképpen elmondható, hogy a foglalkozás elérte célját, a diákok visszajelzései alapján a délután hasznosnak bizonyult, a lezárás során a résztvevők elégedettségüket fejezték ki és elmondták, remélik a jövőben még lesz ilyen esemény.