Filmklub az egyik erdélyi önkéntesünk szervezésében

Az ESC program Debrecenben tevékenykedő egyik magyar ajkú önkéntese, Boldizsár Laura sikeresen megtartotta első önálló projektjét: egy filmklubot. Az eseményre február 26.-án került sor, helyszínéül pedig az Újkerti Közösségi Ház Delta mozi terme szolgált, ahová minden kedves érdeklődő eljöhetett az előzetesen kiválasztott filmre.

Az esemény nyitott volt, csupán egy előzetes regisztrációhoz volt kötött. A kiválasztott film egy nem túl közismert, kissé elvont, de mégis provokatív és gondolatébresztő alkotás, az I Origins (magyar címe: A szem tükrében, 2014.) lett. Ez a filmválasztás végül jó döntésnek bizonyult, hiszen sikert aratott a nézők körében. A vetítést egy rövid beszélgetés követte, ahol a jelenlévők megbeszélhették, mit gondolnak a filmről, mi volt számukra a legmegdöbbentőbb és hogy milyen tételmondatot emelnének ki a filmből. Tehát egy kellemes délutánt tölthettek el az eseményre látogatók.