2024. március 28. (csütörtök) - Gedeon, Johanna napja van.

Húsvét 2024

Country zene és univerzális zenekarok, avagy International Conversation Club Debrecenben

Április 30-án sikeresen megvalósult az International Conversation Club nevet viselő online társalgási programunk. A „nemzetközi” alkalmon ott volt a jelenleg Debrecenben tevékenykedő spanyol, francia és erdélyi ESC önkéntesünk, illetve török, francia és orosz résztvevője is volt az eseménynek. A társalgás angolul zajlott és a Google Hangouts alkalmazás segítségével valósult meg.

A beszélgetős klubunk témája a zene volt. A választás mellett az szólt, hogy maga a zene univerzális és a gyorsan fejlődő technikának köszönhetően legtöbbünk számára könnyen hozzáférhető. Így a témához minden résztvevő hasonló kapacitásokkal tudott hozzászólni. A másfél órás beszélgetés során érdekes vitázások születtek és eltérő ízlésvilágok ütköztettek. Szóba került a pop műfaji létjogosultsága, illetve a country zenét érő általános bírálatok is felszínre kerültek. Eddig alig ismert orosz és spanyol előadókról esett szó, majd populáris dalok kerültek kivesézésre. Az a kérdés is felvetődött, hogy vajon vannak-e olyan „univerzális” zenekarok, amelyek az idő múlásával is bárhol és bármikor felismerhetőek maradnak. Erre meg is kaptuk a választ, ugyanis az ABBA és Beatles neveinek említése egy egységes „aha” felismerést váltott ki minden résztvevőnél.
Programunkat májusban tervezzük újra megrendezni, reméljük hasonlóan pozitív eredményekkel.