2024. április 26. (péntek) - Ervin napja van.

Napsütötte és vidám kutyasétáltatás

A KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület francia, olasz, román és német ESC önkéntesei egy csodás délelőtti kutyasétáltatáson vettek részt december első szombatján Debrecenben. Önkénteseink az Európai Szolidaritási Testület 1 éves önkéntes programjában vesznek részt, és több tevékenységünkbe is bekapcsolódhatnek ezáltal.

A lányok nagyon izgatottan sétáltak a menhely felé. Amikor odaértek, egy aranyos kiskutya haladt feléjük, akinek már el is indult a napja a sétáltató társával együtt. Így hát, az önkéntesek bementek a menhelyre, ahol a telephely munkatársak fogadták őket. Kisebb várakozás után mindenki megkapta az első kutyáját, amellyel elindultak a szabadba sétálni. Az önkéteseink és az vidám ebek kifejezetten élvezték a jókedvet generáló és napsütötte tájat. Viszont a lányok ruháik nem sokáig maradtak tiszták, mivel a kutyák örömtáncot jártak körülöttük, amit amúgy ők is nagyon élveztek. Több órás sétáltatás után, habár fáradtan, ennek ellenére elégedetten köszöntek el az utolsó kutyáktól és elindultak hazafele. Útközben a lányok arról beszéltek, hogy mennyire jó dolog, feltöltő és kikapcsolódás program ez a kutyasétáltatás. Egyikük még azt is mondta, hogy biztosan kutyákkal fog este álmodni.