2024. április 20. (szombat) - Tivadar napja van.

Újabb madáretetők kihelyezése a Nagyerdőn

Szerencsére az idei tél nem indult nagyon fagyosan, ennek ellenére a Debreceni Civilek csapat az iskolai közösségi szolgálatot végző diákokkal karöltve, úgy döntött, hogy újabb madáretetőket helyez ki a Békás-tó környékén.

Mivel ez az esemény hétköznap délutánra volt hirdetve, illetve az aktuális korlátozások sem tették lehetővé, hogy nagyon sokan gyűljenek össze, így a programot koordináló munkatársunkkal együtt 5 fő vett részt az etetők felrakásában.

A diákok nagyon komolyan vették a feladatot, hiszem több mint, 10 darab saját készítésű etető hoztak el, és madáreleséggel is készültek. Maga a tevékenység egy órát vett igénybe, de az értéke annál nagyobb volt, hisz később, amikor majd beáll az igazi hideg, az erdő madarai akkor sem maradnak ennivaló nélkül. Természetesen, az etetőket később ellenőrizni és újra tölteni is kell majd.