2024. március 28. (csütörtök) - Gedeon, Johanna napja van.

Húsvét 2024

4. Regionális évzáró online fórum alkalmunk

A 2020-as év Egyesületünk számára is úgy zárult, ahogy az sokaknak zajlott az év nagy részében, rendkívülien. A regionális évzáró fórumunk, mint néhány másik, online valósult meg december 4.-én. Annak ellenére, hogy nem személyesen találkoztunk, hasznosan és tartalmasan tudtuk eltölteni ezt a napot, az év áttekintése mellett információ adásra, interaktív tréningekre és játékokra is sor került.

A reggel 8 órás kezdés néhányak számára igen fárasztóan indult, viszont néhány körkérdés után rögtön felpörgött mindenki és kezdődhetett is a munka. Elsősorban a megyei munkacsoportok igényes, részletes prezentációkkal mutatták be felváltva az elmúlt egy év eseményeit, sikereit és kudarcait.

A második blokkban az Európai Szolidaritási Testület keretében érkező önkéntesekért felelős munkatársunk tartott beszámolót a már megérkezett és a még meg nem érkezett önkénteseinkről.

Folytatva a programot és zárva a délelőttöt, bemutatókat láttunk az ún. SEL projektről, megismerhettük a PR terveket és jelenlegi projekteket, és az egyesület stratégiai tervéről is új információk hangzottak el.

A délutánban a képzések kaptak helyet, az első képzés egy telefonos kommunikációs képzést volt, ahol egy prezentációt láttunk arról, hogy
hogyan lehet a lehető legjobban felépíteni egy telefonbeszélgetést, illetve a beszélgetések típusairól. Egy gyakorlat keretében a mikulás gyárának egyik alkalmazottjával beszélhettünk 1 percig.

A második képzés keretében pedig megismerkedtünk az Anna Lindh Foundation debate programjával és a munkatársunk, aki egy vitázó csapatot kísért erre a programra számolt be mi történt azon az alkalmon. Ezt követően tanultunk a Karl Popper vitaformáról, majd két 6 fős csapattá osztódva ki is próbáltuk magunkat, hogy mennyire is vagyunk jó vitázók.

A programot körkérdésekkel zártuk, ki, hogy érzi magát, mit tartott a napból a leghasznosabbnak és mi az az egy szó, amivel a napját jellemezné. A 10 órás fórumot végül, bár fáradtan, de jó érzéssel fejeztük be.