2024. április 26. (péntek) - Ervin napja van.

HABIDISZ Vitaklub a Covid-19 középiskolás diákokra gyakorolt hatásáról

A Hajdú-Bihar megyei Diákönkormányzatok Szövetsége által 2021. január 21-én valósult meg az év első vitaklubja, melyet online, a Zoom Meeting platformján rendeztek meg 3 moderátor és 13 résztvevő bevonásával. A mostani vitázás témája a Covid-19 volt, figyelembe véve a jelenlegi második hullám intézkedéseit és a fiatalok életére gyakorolt hatását.

Ezzel kapcsolatban, több kérdés is felmerült, melyekről a résztvevők lelkesen folytattak vitát és ütköztették az érveiket. Többek között az online oktatás előnyeiről és hátrányairól, a maszk használatáról, a gazdasági és egészségügyi következményekről, vagy éppen a bezártság hatásairól fejthették ki véleményüket a résztvevők. Ezen kérdésekre Földi Eszter és Fenyvesi Orsolya készült néhány remek gyakorlattal.

Bár a diákoknak nem mindenben egyezett meg a véleménye, viszont erről szól a vita. De abban mindannyian egyetértettek, hogy ezek a mostani változások még évekig fogják éreztetni a hatásukat, és bár nem könnyű most nekik, de meg kell tanulni ezekkel együtt élni.

A vitaklubot Cserta Dóra vezetésével egy asszociációs szólánc játék zárta le.