2024. március 28. (csütörtök) - Gedeon, Johanna napja van.

Húsvét 2024

SEL in Action (SiA: Social and Emotional Learning in Action/ Szociális és Érzelmi Tanulás a Gyakorlatban)

A KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület és az OKIDE (Országos KID Egyesület) évek óta jó kapcsolatot ápol. A SEL in Action projekt az OKIDE 5 tagszervezetével valósul meg, melyekben a Sásd és térsége Nonprofit Kft. (Pécs), Változó Világért Alapítvány (Szombathely), Mozgáskorlátozottak Egymást Segítők Egyesülete (Salgótarján), Szociogramm Nonprofit Kft. (Debrecen) és Egyesületünk van bevonva.

A projekt célja az Észak-ír példára alapozott szociális készségeket és érzelmi intelligenciát fejlesztő program adaptálása Magyarországra. Szolnokon a Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában, illetve a Kassai Úti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában folyik a szociális és érzelmi intelligencia oktatása. A foglalkozások még a koronavírus előtt megkezdődtek, várhatóan február végére sikerül befejezni mindkét iskolában. Bár a vírushelyzet miatt nem fog reális képet mutatni a felmérés, viszont tanárainktól hallva láthatóan eredményes volt az érzelmi intelligencia fejlesztése az iskolákban bevont diákok körében.