2024. április 26. (péntek) - Ervin napja van.

Tanítanak az új nyíregyházi külföldi önkénteseink!

Spanyolországból érkezett Alejandro és Olaszországból érkezett Joele önkénteseink az Európai Szolidaritási Testület projektjük keretén belül több általános és középiskolában tanítják saját anyanyelvüket, illetve angolt is tanítanak különböző osztályokban. A jelen járványhelyzetre való tekintettel legtöbbször online, de lehetőség szerint személyesen is tartanak órákat.

A KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesülethez érkező külföldi, azaz nem magyar ajkú önkéntes fiatalok projektje első sorban az angol és a saját anyanyelvük tanítása a rengeteg tevékenység között. A jelen Covid járványhelyzet miatt, ez a tevékenység is eltérő formában valósul meg, mint a korábbi években. A tanórák középiskolák esetében teljesen online módon zajlanak, különböző online felületek, eszközök használatával. Míg általános iskolákban a jelen helyzetben van lehetőség a hagyományos tantermi tanításra. Az órákra nemzetközi munkatársaink egyike kíséri el
őket minden alkalommal.

Alejandro Sotodosos Alonso eredetileg általános iskolai angol és spanyol tanárként végzett az egyetemen mielőtt az egyesülethez érkezett, így számára ez egy jó lehetőség tapasztalatszerzésre. Ő a Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnáziumban tanít spanyolt teljesen kezdőktől kezdve haladó kezdőkig két különböző osztályban. Valamint angolt B1-B2 szinten több diáknak is. Illetve az Apáczai Csere János Általános Iskolában tart tanórákat hol egy kis csoportnak, hol osztályoknak, alkalmanként Joelével közösen.

Joele Damonte nagyon jól tud kommunikálni anyanyelvén, illetve angolul is, többször tartott már nyilvános beszédet mindkét nyelven, van gyakorlata a beszédben. A Kölcsey Ferenc Gimnáziumban tart olasz órákat haladó kezdőknek, illetve B2 szinten. A Vasvári Pál Gimnáziumban pedig angol órát középszinten nyelvvizsgázóknak. Az Apáczai Csere János Általános Iskolában angolt tart a lelkes diákoknak.

Önkénteseink nem csak tanítani jöttek, hanem tanulni is, hiszen heti több alkalommal járnak magyar órákra az egyik városi nyelviskolába.

Terveink között szerepel, hogy több általános és középiskolában is taníthassák ezeket a nyelveket a jövőben.