2024. április 23. (kedd) - Béla napja van.

Nyíregyházi magyar ajkú önkénteseink is aktívkodnak

Nyíregyházán tartózkodó magyar ajkú önkénteseink sem tengetik feleslegesen az itt töltött napjaikat. Minden hétre jut nekik készségeiket fejlesztő feladat, segítünk nekik, hogy megvalósíthassák eltervezett online programjaikat, részt vesznek a helyi diákönkormányzat eseményein, illetve a közösség hasznára váló munkát is végeznek rendszeresen.

Önkénteseink rendszeresen járnak a Burattino Bábszínházba és az Állatbarát Alapítvány állatmenhelyére IKSZ-es diákokkal, közösségi munkát végezni. Belevetik magukat a rendezvényszervezés rejtelmeibe, aminek köszönhetően olyan programokat hozhattak létre, mint a Who is the winner belsős csapatépítő program, amin a Nyíregyházán dolgozó munkatársakat rázta jobban össze, vagy a farsangi összejövetel a munkatársak és önkéntesek számára, ahol csapatok mutathatták meg azt, hogy kikben nagyobb a versenyszellem, mindezt jelmezekkel spékelték meg.

Önkénteseink viszont nem csak az itt dolgozókra gondolnak, hanem azokra az emberekre is, akik a zárva tartás végett nem jöhetnek be az irodába, így online programokkal is kedveskednek az érdeklődőknek. Csak, hogy egy párat említsünk: három különböző témájú online szabadulószoba, a magyar kultúra napja alkalmából rendezett ki-mit-tud, skribbl party. Ezeken túl heti rendszerességgel írnak blogbejegyzéseket is, eseményekhez vagy évszakokhoz hangolt dekorációt készítenek, hogy otthonossá és kellemessé tegyék a légkört az irodában, valamint édeskés, különböző videókat készítenek a YouTube-csatornánkra. Ráadássul még aktívan részt vesznek az SZSZBGYIÖK által tartott online programokon, mint pl.: stábtalálkozók, városbújócska, cards against humans stb..

Összeségében az önkénteseink szerencsére a korlátozások ellenére is hasznos és fejlesztő munkát tudnak végezni és nem kell unatkozzanak. Ezt az állapotot szeretnénk megtartani, illetve majd bővíteni is feladataik skáláját.