2024. március 29. (péntek) - Auguszta napja van.

Húsvét 2024

Ételosztás az idősek számára

A KÖZ-Pont Ifjusági Egyesület szolnoki ESC önkéntesei besegítenek az ételkihordásban a Szolnoki Kistérség Többcélú Társulása Egyesített Szociális Intézményének.

Az önkéntesek hetente több alkalommal is segítenek eljuttatni a meleg ebédet az idősek számára, amely nagy segítséget jelent az intézmény számára, hiszen van eset amikor az ápolók is kénytelenek besegíteni az ételkihordásban, hiszen több mint 50 idős él ezzel a szolgáltatással.

Az ebédeket 11 órakor veszik fel az idősek otthonától az önkéntesek és a Széchenyi városrészben a megadott címekre juttatják el. Az ajtókba már elő vannak készítve az üres ételes dobozok, amelyeket majd az önkéntesek visszavisznek az idősek otthonához.

Az önkénteseinkre már ismerősként tekintenek az ott lakó idősek és jól esik nekik, hogy pár szót válthatnak. Az nyári szünet beköszöntével IKSZ-es fiataljaink is csatlakoznak ehhez a nemes ügyhöz.