2024. április 24. (szerda) - György napja van.

A 20 éves születésnapunk jegyében - Interjú Bálega Jánosnével

Interjút készítettünk Egyesületünk általi egyik csigadíjas Év Anyukájával, akinek 3 gyermeke is a KÖZ-Pontban dolgozik. A Bálega Jánosnével folytatott interjúban megnézhetjük, hogy látja egy szülő a KÖZ-Pontot. A jövőben több KÖZ-Ponti személlyel is fogunk interjút készíteni, olvassátok azokat is majd.

1. Mikor és hogyan került kapcsolatba az Egyesülettel?
Először 2007-2008 körül kerültem kapcsolatba az Egyesülettel. Akkoriban még nem volt irodájuk, így volt olyan eset, amikor nálunk, otthon tartottak megbeszéléseket. Szerettem azokat az időket, mert többször tudtam nekik főzni, sütni.

2. Milyen programokban vállalt szerepet?
Több eseményen is részt vettem. Segítettem a csapatnak két alkalommal olyan eseményen, ahol több száz levelet, plakátot borítékoltunk együtt. Voltam pár alkalommal a kis csapattal közösen kirándulni, Bécsben és Münchenben. Voltam szemétszedésen is, de rengeteg bálon, gálán is részt tudtam venni. Szerettem a gálákat, mert ilyenkor mindig voltak a fellépők között aranyos gyerekek, akik megérintették a szívemet.

3. Mi volt a legkedvesebb élménye az egyesülettel kapcsolatban?
Talán az a pillanat, amikor megkaptam a Csiga Díjat, hatalmas megtiszteltetés volt.

4. Mi volt a legviccesebb élménye az egyesülettel kapcsolatban?
Szerencsére ilyenből is volt több. Az egyik a szemétszedési akción volt, amikor szedtük a szemetet és érdekesebbnél érdekesebb dolgokat találtunk, utána még bíborcsók is lett az orromon. Valamint másik vicces pillanat az volt, amikor az egyik gálán az egyik fellépő megkérdezte tőlem, hogy „én is vezetőségi tag vagyok az egyesületben?”, erre csak azt feleltem, hogy „nem, én az egyik vezető anyukája vagyok”.

5. Mi volt a legbüszkébb pillanata az egyesülettel kapcsolatban?
Arra is büszke vagyok, hogy én megkaptam, de a legbüszkébb akkor voltam, amikor a lányom is megkapta a díjat. Ami érdekes, hogy velem egy évben és egy eseményen kapta meg, ami csodálatos volt.

6. Hogyan és hol érte a hír amikor megtudta, hogy csigadíjazott lett?
Egy gálaest műsorába volt beépítve az átadó 2010-ben. A Gálaest a Vasútállomás konferenciatermében valósult meg, így egy szép és díszes környezetben vehettem át a díjat.

7. Gyermekei milyen kapcsolatban állnak az egyesülettel?
Mindhárom gyerekemnek köze van a KÖZ-Ponthoz. Egyik gyermekem sofőr, a másik két gyermekem pedig megyei vezető 1-1 megyében.

8. Az ön gyermekei miben fejlődtek az egyesület által?
Szerintem minden gyermekem sokat fejlődött. A beszédkészségükben mindenképp. Ezen kívül mindhárman könnyen feltalálják magukat és a rendezvények szervezését is elsajátíthatták.

9. A gyermeke motiválta az önkéntességre, vagy ön motiválta az ő gyermekét?
Ez minden esetben változó volt. Oda-vissza, mikor ki motivált kit.

10. Mit szimbolizál önnek egy Csiga-díj?
Ha ránézek a díjamra, mindig elfog a büszkeség, hogy szinte idegen emberek megbecsülik a munkámat. Azt mutatja nekem, hogy jó közösségi munkás voltam, és abban az évben mennyi dolgot is tettem, mennyi élményem lett.

11. Hasznosnak tartja az Egyesület munkáját? ÉS ha igen miért?
Mindenképpen. A régebbi és a mai fiatalok is néha hebrencsek, tisztelet a kivételnek, a KÖZ-Pont foglalkozik velük, sok lehetőséget ad számukra a fejlődésben és így ezek a fiatalok talán könnyebben boldogulnak a nagyvilágban felnőtt korukban.

12. Ha ajánlania kellene az egyesületet más szülőknek, fiataloknak mit mondana?
Ez egy olyan fiatalos és kedves hely, ahol gyermekeik sokat tudnak fejlődni. Új barátokra tehetnek szert, egy közösség tagja lehetnek. Sok olyan dologgal foglalkoznak, ami a fiatalokat érdekelheti.

13. Ön szerint hasznos az iskolai tanulmányok során önkéntes munkát végezni?
Mindenképpen, mert akár az önkéntesség az iskolai tanulmányokra is ösztönzőleg hathat.

14. Ön szerint mivel lehet motiválni embereket az önkéntességre?
Megmutatni a jó tapasztalatokat, elmondani, hogy mi vár rájuk, mert ha tudják mire számíthatnak, lehet könnyebben belevágnak.