2024. április 23. (kedd) - Béla napja van.

Pályaorientációs foglalkozás a Debreceni Dózsa György Általános iskolában

A KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület egyik debreceni munkatársa, illetve egyik ESC önkéntese az őszi szünet előtt ellátogatott a Dózsa György Általános Iskolába egy pályaorientációs nap keretein belül, ahol egy kis foglalkozást tartottak ötödik osztályos tanulóknak.

Az aznapi téma a foglalkozások/ szakmák voltak. Amikor megérkeztek az iskolába kedvesen fogadta őket a tanárnő. Majd egy kis tornaterembe vezette be őket aztán hozta is már a kis ötödikes diákjait. Miután megérkeztek körbe ültek el is kezdődött a program, amely egy kis bemutatkozással indult. Ezt követően pedig a „nagy kérdés” került előtérbe, vagyis mik is szeretnének lenni, ha nagyok lesznek. Itt változó volt a válasz a fiúk többsége édesapja szakmáját választotta a lányok pedig a gyógyítás és szépség vonalon szeretnének kibontakozni felnőttként.

Ezt követően pedig a Pénzügyi Tabu társasjátékkal folytatódott a nap. Két csapatot alkotva elindult a játék. Az elején kis félénken jelentkeztek a feladatra, ami az volt, hogy szavakat kellett körül írniuk úgy, hogy a csapattársaik kitalálják. A végére egész ügyesen bele jöttek a játékba és nagyon tetszett nekik. Szünet után újabb izgalmas játékok következtek szintén a szakmák témakörében. Az egyik ilyen játék, amit ismertek is a kis diákok az az Amerikából jöttem című játék volt, ahol párban mesterségeket kellett elmutatniuk a többieknek pedig ki kellett találniuk. Meglepően nagyon ügyesek voltak, hamar kitalálták a mesterségeket. Aztán egy újabb játék következett, ahol kiscsoportokba mindenki kapott egy cetlit a fejére ragasztva, amin szakmák voltak felírva és ki kellett azt találniuk. Ezt is nagyon élvezték az iskolások őrjöngve ment a versenyzés egymás között. A legvégén pedig visszajelzés gyanánt pedig kérdésekre kellett válaszolniuk, úgy, hogy helyet cseréltek.

Összességében elmondható, hogy mindenki jól érezte magát tanult új dolgot ezen a foglalkozáson is. Búcsúzás gyanánt pedig egy tábla csokoládéval kedveskedett az osztály nekik, aminek nagyon örültek és megköszönték majd el is búcsúztak egymástól.