2024. március 29. (péntek) - Auguszta napja van.

Húsvét 2024

Megünnepeltük Egyesületünk 20. születésnapját

Idén egy újabb Jubileumi évet élhettünk meg, ugyanis 2021. november 06.-án húsz évvel azután ugyanabban a hónapban, mint amikor megalakult az egyesületünk, megünneplhettük 20. születésnapunkat. Eme alkalmat rengeteg étellel, itallal, emlékezéssel, kiállítással, beszélgetéssel, játékos és szórakoztató feladatokkal ünnepeltük meg Debrecenben a Csokonai Irodalmi Labor Pódiumtermében.

Az esemény előkészítése már korán 9 órakor kezdődött el, ahol az Egyesület munkatársai és a HABIDISZ stábtagjai segítettek. Elrendezték az asztalokat, megterítettek, felvitték az ételeket, kialakították a gyereksarkot, előkészítették a fogadást és még egy szelfi falat is kialakítottak. Mindenkinek jutott feladat.

Az esemény 17 órakor kezdődött, ahol közel 110 korábbi és jelenlegi munkatárs, dökös, külföldi önkéntes, partner, szülő vett részt, hogy megemlékezzünk erről a tartalmas 20 évről. Az esemény két főszervezője Árva Tímea és Bálega János nyitották meg és vezették le a rendezvényt. A megnyitót követően az Egyesület jelenlegi elnöke Gyulavári Attila Zsolt mondott pár köszöntő szót a megjelenteknek. Majd ezt követően az egyesület hagyományaiba beletartozó táncot, a Grease-t adták elő az Egyesület jelenlegi dökösei, munkatársai, ESC önkéntesei.

A 2013-ban készült Egyesületet bemutató kisfilm remake-jének a premierje is megvalósult a születésnap keretében, ahol a jelenleg itt tevékenykedő, dolgozó emberek meséltek az Egyesületről. Ezt követték az asztalok közötti játékok, tombola sorsolások, ahol a szerencsések az Egyesület 20 éves logójával ellátott bögréket nyerhettek, illetve az Egyesület korábbi elnökeinek a beszédeit hallgathatták meg a résztvevők, sorrendben az első elnöktől: Reindl Ancsa, Tündik Zsuzsanna, Bálega János.

Az asztalok közötti játékok között volt versírás megadott szavak beépítésével, Kahoot! kvíz az Egyesület programjairól, tevékenységéről és évszámairól, egy másik tesztlap a 20 éves Egyesületi interjúk idézetei köré épült, amiben a feladat az volt, hogy ki kellett találni, kinek a válasza volt egy adott mondat. Végül mindenki kapott egy kis kártyát, hogy ha szeretnének írjanak le egy kedvenc történetet az Egyesülettel kapcsolatban. Szintén egy egyéni játék volt, az „álljon fel az akire igaz”, ahol rengeteg élménnyel és a közösségre kapcsolatos állítás hangzott el.

Este kilenc óra után pedig két órában volt lehetősége a résztvevőknek ismerkedni, beszélgetni a régi időkről nem utolsó sorban kapcsolatot ápolni egymással.

A visszajelzések alapján és persze a mi érzéseink alapján azt mondhatjuk el, hogy egy méltó 20. születésnapi ünnepségen vettünk részt, bonyolítottunk le. Reméljük nem csak a 20.-at, de a 25.-et, 30.-at, 40.-et is megünnepelhetjük, amelyet már azok a kisbabák valósíthatnak meg, akik együtt a szüleikkel vettek részt az eseményen.