2024. április 18. (csütörtök) - Andrea, Ilma napja van.

Véget ért a 2022-es Diákakadémia

Június 20-24 között zajlott le a létavértesi jurtatáborban a Diákakadémia.

Az ötnapos képzésen az általunk működtetett négy diákönkormányzat (Hajdú-Bihar megyei Diákönkormányzatok Szövetsége - HABIDISZ; Szabolcs-Szatmár Bereg megyei Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat - SZSZBGYIÖK; Jász-Nagykun-Szolnok megyei Diákönkormányzat - JNSZDÖK; Karcag Városi Diákönkormányzat - KVDÖK) vett részt, hogy sok-sok szakmai tudást elsajátítsanak.

Első nap, a megérkezésük, a jurtáik elfoglalása és a megnyitó, keretek elmondása után egy bemeneti vizsgán kellett részt venniük a DÖK-ösöknek, amely elméleti és gyakorlati részből állt. A délután folyamán belefért egy kis csapatépítés is a programba, este pedig kötelező közösségépítés gyanánt "Hallom, látom, érzem" zene, film és tánckvíz keretén belül mérkőztek meg egymással a DÖK-ök.

A második napon korábbi DÖK-ös fiatalok látogattak el hozzánk, hogy a mostani ifjúsági vezetőknek átadják tapasztalatukat, mesélhessenek az elmúlt évek programjairól.
Ezen a délután elkezdődött az egész hetet átfogó és elmaradhatatlan táncpróba, amelyet egy régebbi JNSZDÖK-ös tartott.
Este feldolgoztuk a napot, valamint egy, az Egyesülettel kapcsolatos kvízt próbáltak ki a DÖK-ösök.

A harmadik nap a 12 szociális és életviteli kulcskompetenciáról tanultak a DÖK-ösök, majd önismeret, kommunikáció, disputa és a DÖK-ös szerepek, feladatok témákról szóltak a szekciók.
A délutánt a közös tánctanulással zártuk, este pedig számháborúztunk.

Az ötödik és egyben utolsó napon terítékre került a kimeneti vizsga elméleti és gyakorlati része; ekkor adtuk elő közösen azt a táncot, melyet egész héten tanultunk. A vizsga után pedig lezártuk a képzést, megköszöntük egymásnak a hetet, a közös pillanatokat.

Következő DÖK-ös nagy képzésünk, az Outdoor tréning augusztusban lesz, 1-4 között Panyolán, ahová már kiegészülve az ötödik DÖK-kel (a Miskolc Városi Diákönkormányzattal - MiDÖK) érkezünk.