2024. április 19. (péntek) - Emma napja van.

Diákpolgármester választás Miskolcon

2022. november 30-án került megrendezésre Miskolcon a Diákpolgármester választás a Városháza közgyűlés termében, amit idén a Miskolc Városi Diákönkormányzat és a Köz-Pont Ifjúsági Egyesület közösen bonyolított le.

A választáson két fiatal indult Pető Csenge az Alternatíva Életfa Iskolából és Lőrinczi Dávid Bence a Kós Károly Technikumból. Ezen rendezvényen közel 30 miskolci iskola képviseltette magát. A két jelölt bemutatkozása után egy riportot kellet adniuk egy adott témakörben majd beszédet is kellett írniuk, amit fel kellett olvasni. De ezeket még kampányfilm és kampánybeszéd is megelőzte. A villámkérdések kör sajnos nem volt nagyon pont dús.

Végül a zsűri és az iskolák szavazatai alapján Lőrinczi Dávid Bence lett Miskolc új Diákpolgármestere és Pető Csenge pedig Miskolc Diák alpolgármesterre lett.

Jó munkát kívánunk nekik!