Vármegyei Diák Fórum Szolnok a JNSZDÖK által

2023.03.20-án megrendezésre került a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Diák Fórum, aminek már sokadjára a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyeháza adott helyszínt. Az eseményre 22 különböző iskola, több mint 80 diák és számos pedagógus érkezett az egész vármegyéből.

A programon résztvevők több előadást is meghallgathattak, például a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesületet a nemzetközi lehetőségekről, a Nemzeti Ifjúsági Tanácstól Kocsi Petronella Alízt (korábbi JNSZDÖK elnök) a PRIME projektről, illetve Dudás-Rekter Gabriellát az új szolnoki ifjúsági térről. A Diák Fórum minden évben lehetőséget ad arra, hogy a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület megköszönje a kiemelkedően tevékenykedőknek, a partnereknek az éves munkáját, segítségét. Erre szolgál hagyomány szerint a Csiga-díj, amelyet ebben az évben Orosz Roland ifjúsági vezető kapott.

Az esemény fő célja az volt, hogy megválasszák a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei Diákönkormányzat vezetőségét a 2023-24-es mandátumra, ami sikeresen megvalósult.

Az eredmények a következőképp alakultak:
Leicher Erik Roland (elnök) - Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium
Orosz Roland - Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola
Gerdei Eszter - Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium
Mózsi Vivien - Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Antal Izabella - Varga Katalin Gimnázium
Rékási Boglárka - Varga Katalin Gimnázium

Eredményes munkát kívánunk minden tevékenykedő fiatalnak a 2023-24-es mandátumra!