Ismét meglátogatta a Debreceni Reménysugár Gyermekotthont a HABIDISZ

Április 28-án, pénteken a Hajdú-Bihar vármegyei Diákönkormányzatok Szövetsége (HABIDISZ) egy stábtalálkozó keretein belül látogatott el a Debreceni Reménysugár Gyermekotthonba.

A HABIDISZ és a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület már évek óta tartó partnerségben áll a Debreceni Reménysugár Gyermekotthonnal, így többször is lehetősége volt a DÖK-nek arra, hogy az ott lévő gyerekekkel találkozhassanak.
Az áprilisi alkalmon egy tojáskereső játékot tartottak a gyerekeknek, majd a megtalált tojásokat közösen kifestették. Ezen kívül kézműves tevékenységgel is készültünk, de a közös kinti, udvari játékok voltak mindenki kedvencei, hiszen többek között hintázhattak, bújócskázhattak, fogócskázhattak.

Az intenzív közös játszások után nem csak a gyerekek, hanem a DÖK-ösök is elfáradtak kicsit, de sokkal nagyobb volt az elégedettség érzése, a boldogság és a hála, hogy mennyi szeretetet kaptak és adtak a három órás program alatt.
A gyerekek, a nevelők és a DÖK-ös fiatalok visszajelzései alapján is mindenki remekül érezte magát és hasznosnak bizonyult ez a kis alkalom. Reméljük még sok hasonló élményben lesz részünk.