2024. október 22. (kedd) - Előd napja van.

ESC napot tartottunk a külföldi önkénteseinknek

Az Európai Szolidaritási Testület program keretében nálunk tartózkodó fiataloknak tartottunk ismét ESC napot.

Ennek a napnak a keretén belül a külföldi önkénteseink kerülnek a középpontba. Az ESC napok során melyet két havonta szervezünk meg számukra, különböző csapatépítő foglalkozásokon vesznek részt, valamint különböző témákban tartunk nekik műhelymunkákat, képzéseket, amelyek segítséget nyújthatnak számukra a projektjük során és a hétköznapi életben is.

A mostani alkalmat csapatépítéssel kezdtük, mivel idén ez volt az első olyan ESC nap, ahol az Egyesület összes nemzetközi önkéntese együtt vett részt Debrecenből és Nyíregyházáról. Egy közös ebéd után műhelymunkán vettek részt, melynek témája a rendezvényszervezés projektalapú gondolkodással volt. A nap lezárásaként pedig az Egyesület tevékenységeiről, módszereiről beszélgettünk közösen.

A visszajelzések alapján mindenki jól érezte magát a programon és hozzátett az önkéntesek mindennapjához.

A program az Európai Szolidaritási Testület által támogatott.