2024. június 16. (vasárnap) - Jusztin napja van.

Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei Diákönkormányzat

Története, célja:

A Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei Diákönkormányzat (JNSZDÖK) 2016. áprilisában kezdte el működését, a harmadik és egyben legfiatalabb vármegyei Diákönkormányzatként, melynek a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület ad szakmai, jogi és pénzügyi hátteret.

A JNSZDÖK fő célja, hogy a vármegyén belül összefogja a fiatalságot, az ő érdekeit képviseljék és számukra programokat, képzéseket szervezzenek. A JNSZDÖK a karitatív tevékenységben is vett már részt, mert számukra is fontos érték a segítségnyújtás és a tenniakarás.

A 6 fős vezetőség egy több tagból álló stábbal dolgozik, akik segítik a mindenkori vezetőség munkáját, és közösen együtt haladnak előre. A stábtagokkal minden hónapban 1 stábtalálkozó keretein belül dolgozhatnak, ahol a munka mellett a szórakozás, ismerkedés is hangsúlyt kap.

Az évek során több kisebb-nagyobb programot is maguk mögött tudhatnak, amikre büszkék tudnak lenni. Eddigi legnagyobb programjuk, a Diákbál, mely 2019-ben indult útjára. Megalakulásuk óta már részt vettek több csapatépítő tréningen, és közreműködtek az Egyesület által megszervezésre került eseményein, mint a Fuss a Fényben Sport és Családi nap, és a Nyári Ifjúsági Fesztivál.

2020-21-es tanév során ők is reagáltak a koronavírus miatt kialakult helyzetre, és több online eseményt is megszerveztek. Megmutatták a fiataloknak, hogy online is lehet jól szórakozni, vagy akár hasznos tudásra szert tenni.

A JNSZDÖK ifjúsági vezetői:
Leicher Erik Roland
Antal Izabella
Gerdei Eszter
Mózsi Vivien
Orosz Roland
Rékási Boglárka

Programok:

Diákközgyűlések és a Vármegyei Diák Fórum
JNSZ Vármegyei Sportnapok
Filmlubok
Diákbál