2024. március 19. (kedd) - József, Bánk napja van.

Karcag Városi Diákönkormányzat

Története, célja:

Karcag Város Önkormányzata a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesületet kérte fel a Karcag Városi Diákönkormányzat szakmai segítésére.
A Városi DÖK 2013. május 27-én alakult meg eredetileg egy pályázati projektnek köszönhetően a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület támogatásával. Ezen folyamatban adtunk ismét lendületet 2017-es tanév elején. A város vezetése fontosnak találta a diákok érdekképviseletének megvalósulását és ezáltal a Városi DÖK fejlesztését is.

2018.02.01-én 14:00-16:00 között került megrendezésre a Karcag Városi Diákönkormányzat Alakuló Közgyűlése, melyen Karcag város minden iskolája elküldte diákképviselőit.

Azóta a KVDÖK több programot is szervezett, és folyamatosan azon dolgozik, hogy a helyi fiatalokat bevonva egyre nagyobb eseményeket valósítsanak meg közösen. Az eseményeik főképp a Karcagon élő és tanuló fiataloknak szól, de szívesen várnak bárkit programjaikra.

A karcagi VDÖK fontos feladatai közé tartozik a városi eseményeken való megjelenés, illetve ezen programokba való bevonódás. Minden évben segítjük a testvérvárosi programokat, amik kapcsán rengeteg határontúli és külföldi fiatallal van lehetőségünk megismerkedni, kapcsolatot kiépíteni.

A KVDÖK nagyon nagy szerepet játszott a 2020-ban megnyílt Karcagi Ifjúsági és Lurkó Iroda (KIFLI) felújításában, ahogy azt szokás mondani, nélkülük nem jött volna létre.

Városi Diákönkormányzat vezetőségi pozíciójára a következő karcagi diákokat választották meg:
Szabó Krisztina Éva
Balogh Boglárka