2024. április 16. (kedd) - Csongor, Joakim napja van.

Régebbi híreink!

Workshopra fel! - Jászberény

A Köz-Pont Ifjúsági Egyesület együttműködésével szervezett workshopot a Türr István Képző és Kutató Intézet. Az alkalomra 2015.11.10-én került sor Egyesületünk elnökének, Bálega Jánosnak az előadásában „A jászberényi Faiskola utcai szegregátum komplex telep-programja” elnevezésű projekt szakmai műhelymunka-sorozatának egyik rendezvényeként a Jászberényi Aranysas Rendezvényházban.

A workshop nem csak, hogy lehetőséget adott az iskolai közösségi szolgálat iránt érdeklődő fogadószervezeteknek, pedagógusoknak illetve politikai döntéshozóknak az iskolai közösségi szolgálattal kapcsolatos ismereteik bővítésére, de alkalmuk nyílt eddigi tapasztalataik illetve a bennük iksz-el kapcsolatban felmerülő kérdések közös megvitatására is. A közvetlen hangvételű és interaktív tájékoztató így egy sokoldalú beszélgetéssel párosult, mely során a résztvevők az iskolai közösségi szolgálat elméleti hátterének elemzésén túl annak hétköznapi megjelenését és gyakorlati oldalát is megismerhették.
Fontos, hogy az iskolai közösségi szolgálat nem csak a diákokat érinti, hosszú távon egész társadalmunkra hatással van, és olyan területeken is eszköznek bizonyulhat, mint a projektben megjelölt telep program is.
Az iskolai közösségi szolgálat minősége, hatékonysága és ilyen jellegű hasznosulása mindannyiunk felelőssége!

Aktuális híreink...