2024. április 24. (szerda) - György napja van.

Régebbi híreink!

A 20 éves születésnapunk jegyében - Interjú Bálega Jánossal

Interjút készítettünk Egyesületünk egyik régebbi elnökével, Bálega Jánossal. A Jánossal folytatott interjú során a kezdetekbe láthatunk bele egy kicsit mélyebben, illetve megtudhatjuk, hogyan látja egy régebbi elnökünk, mostani stratégiai vezetőnk a KÖZ-Pontot. A jövőben több KÖZ-Ponti személlyel is fogunk interjút készíteni, olvassátok azokat is majd.

1. Te is az alapítók között voltál, honnan jött az ötlet?
Szerettük volna, hogy az utánunk érkező dökösök nem maradnak felnőtt segítség nélkül és könnyebb dolguk legyen, mint nekünk volt, ezért döntöttünk az egyesület megalapítása mellett, nem is volt véletlen a név sem, Városi Diákönkormányzatért Egyesület

2. Melyik filmhez hasonlítanád az egyesületnél töltött éveidet?
Forrest Gump, mert annyi hihetetlen dolog történt az elmúlt 20 év alatt, hogy ilyen még a történelem lapjain sincs 

3. Mi volt a legnagyobb szakmai kihívás az egyesületi munkád során?
Mindig, mindenkor, mindenhol A SZAKMAI MINŐSÉG megtartása, fejlesztése, annak nyújtása minden percben, amire azt mondják jó értelemben igen ez KÖZPONTos volt!

4. Melyik programot szeretted a leginkább és miért?
Mai napig nekem a legkedvesebbek az ODH-k (Országos diákhetek) és KDT-k (Kárpát-medencei diákönkormányzatok Találkozója) voltak.

5. Mi volt a kedvenc szereped/munkaköröd amiben a munkád során voltál?
Amikor tényleg „csak” stratégiai vezető voltam!

6. Mi vagy ki volt a legnagyobb hatással rád a munkád során? Miért?
Legnagyobb hatással mindig is fiataljaink voltak 1 éve, 5 éve, 10 éve, 20 éve rám és a munkámra!

7. Mi az első szó ami a Köz-Pontról eszedbe jut? Miért?
Közösség, mert a KÖZ-Pont az!

8. Mi az a program/esemény/ vagy pillanat amire a legbüszkébb vagy?
Minden egyes megnyert díjra, például az átvett, Budapesten megkapott év önkéntes programja díjra.

9. Mi az, amit az Egyesületnél megtanultál és az élet más területein is hasznosítani tudtad?
Mindent megoldunk, mindenre van 100 megoldásunk!

10. Mi motivált a munkád során?
Hit, erő, kitartás, az elmúlt 20 év, családom és most már a kisfiam

11. Ha visszacsinálhatnál valamit az Egyesületis éveid alatti időszakről, mi lenne az?
Soha semmit nem szeretnék megváltoztatni!

12. Milyen érzés volt megkapni a Csiga Díjat? Sejtetted, hogy megkapod?
Nem sejtettem, de nagyon jó érzés volt, nagyon nagy felelősségnek élem meg, hogy nekem is van, mert ehhez kell mindig tartanom magam!

13. Nagyon sok helyen voltál önkéntes az évek során, de melyik volt számodra a legizgalmasabb tevékenység?
Minden olyan képzés amit dökösöknek tartottam ország bármely pontján önkéntes alapon, rengeteget tanultam azokból.

14. Milyen szuperképesség jött volna jól Számodra, hogy könnyebb legyen az életed az Egyesületben?
Időutazás, az most is menő lenne.

15. Nagyon sok képzésen, tréningen vettél részt, neked melyik volt a kedvenc játékod, gyakorlatod?
Battendzsút sokan szeretik, ha jó kedvemben előadom, de nagyon jó élmény volt előadni egy világ ölelkezési játékot is egy rendezvényen.

16. Ha ajánlanod kellene az Egyesületet valakinek, te mit mondanál?
Sok lehetőség és tér személyes fejlődésedre, ha hiszel magadban és az Egyesületben!

17. Szerinted a mai fiatalokat hogyan lehetne motiválni, hogy csatlakozzanak egy ilyen közösséghez?
„Ingyen pizza, iskolai igazolás” – ahogy dököseink mondják, szerintem csak odafigyelés, nyitottság, őszinteség és egy kis kapszulás kávé 

18. Miben változtál a legtöbbet a még csatlakozásod előtti énedhez képest?
Felelősségtudatban

Aktuális híreink...