2024. április 24. (szerda) - György napja van.

Régebbi híreink!

Interjú Gudor Karolinával

Interjút készítettünk Gudor Karolinával, aki Egyesületünkön keresztül fogja szeptemberben megkezdeni Európai Önkéntes Szolgalátát Németországban.

1. Hol hallottál az Európai Szolidaritási Testületről?
A KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesületen keresztül, mert a szervezet is részt vesz a programban, mint fogadó szervezet. És mikor náluk dököztem, találkoztam a külföldi önkéntesekkel.

2. Miért döntöttél úgy, hogy részt veszel egy ESC projektben?
Az önkéntesektől rengeteg történet hallottam, hogy mennyi élményt és tapasztalatot szereztek, így én is ki akartam próbálni. Nem mellesleg szeretek utazni és új embereket megismerni, és ez a program kiváló lehetőség ehhez.

3. Milyen projektet választottál? Miért az adott országot, adott szervezetet választottad?
"Volunteering in high school - Salvatorkolleg" a projekt hivatalos neve. Lényegében olyan, mintha dököznék ott is, mert a diákoknak kell programokat szerveznem. A projekt Bad Wurzachban, egy német kisvárosban valósul meg. Azért Németországot választottam, mert németet tanultam és így közelebbinek érzem a kultúrát is magamhoz.

4. Mit vársz a projektedtől?
Nem igazán gondolkoztam még ezen, de ami először eszembe jut az a diákok. Szeretnék segíteni nekik nemcsak programok által, hanem
a hétköznapjaikban is, mivel a projekt keretein belül délutáni foglalkozásokon tudunk segíteni nekik a tanulásban.

5. Mennyire vagy tisztában az ESC rendszerével, küldő, fogadó szervezet, youthpass?
Már a KÖZ-Pontban sokat hallottam az ESC-ről mind önkéntesektől, mind munkatársaktól. Az Egyesület, mint küldő szervezet segített a megfelelő projekt megtalálásában és kiválasztásában.

6. Ismersz már valakit, vagy beszélgettél már valakivel arról a helyről akivel dolgozni fogsz?
Igen, az interjúm során az ottani koordinátorommal beszélgettem és nagyjából minden héten emailt is küld, hogy hogy halad a projekt. Sajnos a lakótársammal még nem beszéltem.

7. Vannak-e már előzetesen felállított céljaid és ha igen mik azok?
Ahogy mondtam, elsősorban a diákok hétköznapjainak segítése a főcél és a projekt a tőlem telhető legjobb módon való véghez vitele. Személyes célom, hogy rengeteg élményt gyűjtsek.

8. Vannak olyan helyek, amikre el szeretnél jutni a projekt alatt az országban?
Németországban sok természeti és történelmi hely van, amik szerintem kihagyhatatlanok. De Berlint, Münchent és Lipcsébe mindenképp el szeretnék jutni. Szerintem az se kizárt, hogy az Alpokat fedezem fel.

9. Mivel leszel elégedett, amikor véget ér a projekted?
Ha végig tudom csinálni a projektet. Eddig még sose voltam egyedül egy teljesen idegen országban 1 évig, úgyhogy nagy kihívás lesz számomra.

10. Mit mondanál a jövőbeli önmagadnak a projekt előtt?
Kitartást, gyűjts rengeteg élményt, ismerj meg új embereket és ne feledd: mindenki csak egy telefon hívásnyira van.

Aktuális híreink...