Régebbi híreink!

Egy hajóban evezünk - vitatábor

Július 11-14 között a HABIDISZ és a JNSZDÖK fiataljai közül többen is részt vettek a Demokratikus Ifjúságért Alapítvány (DIA) által szervezett vitatáborban Agárdon, a Velencei-tó mellett.

A tavasz óta futó Egy hajóban evezünk vitaprojektről már többször írtunk, hiszen Szolnokon és Debrecenben is tartottunk vitaklubokat. A projekt a végéhez ért, melyet egy háromnapos vitatáborral zártunk. A táborban a két vitaklubvezető és nyolc diák vett részt a szolnoki és debreceni csapatból, akik egy mozgalmas vonatút után nagy izgatottsággal várták a tábor kezdetét.

Rövid összefoglaló a táborról:

1. Nap:
Egy kis csapatépítéssel kezdtünk, utána közösen, demokratikusan szabályokat alkottunk a tábor idejére. Este a táborozók, azaz a BAHANÓJ törzs 4 kisebb "családra" oszlott:
- Timerek; akiknek szuperképességük az időnyerés
- Szép látvány; akiknek szuperképességük a jövőbe látás
- Nínó; akiknek szuperképességük a segítés
- Tamen; akiknek szuperképességük a gyógyítás
Minden csapat kitalált egy sajátos kézfogást, amelyet a tábor ideje alatt többször is használtunk.

2. Nap:
Reggeli után egy négysarkos vitával kezdtük a napot különböző témákban, pl. művészet. A vitázás után mind a 4 család csapatkapitányt kellett válasszon arra a napra, melyet 3 HABIDISZ tag is bezsebelt. Ezután családonként elindultunk a faluportyára, amely alatt több agárdi nevezetességgel fotózkodtunk. A jól megérdemelt ebéd után pedig csapat- és bizalomépítő gyakorlatokat próbálhattunk ki.
A napot kvízversennyel zártuk.

3. Nap:
Ezt a reggelt energizerrel kezdtük, majd családonként vitáztunk egymás között kreatív módokon, a kedvencünk a léghajós és a hajótöröttes gyakorlat volt. Délután a problémamegoldás került előtérbe; a négy család összefogással és a szuperképességekkel oldottak meg különböző feladatokat, helyzeteket. Vacsora után egy meglepetés várt ránk: SÉTAHAJÓKÁZÁS A NAPLEMENTÉBEN.

4. Nap:
Ez a nap a zárásról és a búcsúzásról szólt.
Ezúton is szeretnénk megköszönni a DIA-nak hogy részt vehettünk a táborban és a tavasz óta tartó vitaprojektben.
Köszönjük a sok-sok élményt, tapasztalatot, tudást, amit szerezhettünk, illetve örülünk, hogy ennyi csodás embert megismerhettünk.

Aktuális híreink...