2024. április 19. (péntek) - Emma napja van.

Régebbi híreink!

Iskolai Közösségi Szolgálat Börze Nyíregyházán

Október 11-én a Közösségi FACE-ek Ifjúsági Iroda és Közösségi Térben idén is megvalósult az Iskolai Közösségi Szolgálat Börze.

Az esemény célja, hogy azok a fogadóintézmények, amelyek foglalkoznak iskolai közösségi szolgálattal, a rendezvényre ellátogató diákok számára betudják mutatni a szervezetüket, és a náluk végezhető tevékenységeket. Valamint, hogy megfelelő tájékoztatást kaphassanak az iksz-el kapcsolatban.

Az idei évben 10 szervezet mutatkozott be a diákoknak: Talentum Alapítvány, Art Misszió Alapítvány, Magyar Vöröskereszt Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Szervezete, Élim Evangélikus Szeretetotthon, Europe Direct Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Szervezete, Kállay Gyűjtemény, Fiatal fogyatékkal Élők Otthonáért Egyesület, Periféria Egyesület, Oltalom szeretetszolgálat, KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület.

Emellett több kiegészítő tevékenység is várta az érdeklődőket. Kipróbálhatták egyesületünk egyik óriás társasjátékát, az Önkéntes tabut, ahol különféle, az önkéntességhez kapcsolódó fogalmakkal ismerkedhettek meg, tevékenységen vehettek részt, amelyen gipsz figurákat festettek, illetve végig, a kitelepülő szervezetek kisfilmjeit is megtekinthették.

A rendezvényre négy iskola közel 200 fiatalja látogatott ki.

Aktuális híreink...