Cím: 4026 Debrecen, Darabos utca 14. 6/33.
Telefon: +36 30 277 4696 minden nap 10-17 óra között
Irodáink:
4026 Debrecen, Péterfia utca 18. (Debrecen Plaza I. em.)
4400 Nyíregyháza, Bocskai utca 25.
5000 Szolnok, Ady Endre utca 28/A (Szolnok Plaza I. em.)
5300 Karcag, Városudvar 1.
E-mail: info@kozpontegyesulet.hu
2024. április 23. (kedd) - Béla napja van.

Egyesület története

Egyesületünk Városi Diákönkormányzatért Egyesület néven kezdte meg működését 2001-ben Debrecenben. Lelkes fiatal önkéntesek azzal a céllal hozták létre, hogy ifjú felnőttekként támogassák az akkori Városi Diákönkormányzatot, valamint szakmai, pénzügyi és jogi háttérként segítsék működését.

Az Egyesület folyamatosan fejlődött és építette fel szakmai hátterét és kapcsolatrendszerét. 2003-ban civilszervezeti hátterévé váltunk a támogatásunk által létrejött Hajdú-Bihar megyei Diákönkormányzatok Szövetségének. 2004-ben első alkalommal Debrecenben rendeztük meg az Országos Diákhetet közel 100 fiatal részvételével. Ettől az évtől kezdődően rendezzük meg Jótékonysági Gálaestünket Debrecenben. Ezt követően alakult meg 2006-ban a Debreceni Civilek önkéntes csoport, mely szintén az Egyesület égisze alatt kezdte meg működését. Ebben az időszakban működtünk közre a Városi Diákönkormányzatot segítve, hét alkalommal a Debreceni Diáktavasz megrendezésében, melyben a diákbáltól a bolondballagásig, a diákfesztiváltól a sportnapokig sok minden helyet kapott.

Az Egyesület 2008-as évben nagyon komoly változásokon ment keresztül. Ez év őszétől már nem az Egyesület biztosított hátteret a Városi Diákönkormányzatnak, hiszen az informális szervezet teljesen átalakult. A Debreceni Civilek csoportként megszűnt működni és egy szélesebb körű önkéntes programmá alakult. Ebben az évben az Egyesület segítette a Középiskolás Önkéntesek Szervezetét, mely debreceni középiskolásoknak adott lehetőséget, hogy kipróbálják magukat a rendezvényszervezés terén. Hajdúböszörményben egy éven keresztül működtettünk egy ifjúsági klubot a Fürdőkertben. Valamint ettől az évtől segítjük szakmailag a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Gyermek és Ifjúsági Önkormányzatot. És ez az év teremtett arra lehetőséget, hogy megnyissuk ifjúsági irodánkat Debrecenben a Tócóskertben, KÖZ-Pont Ifjúsági Iroda és Közösségi Tér néven.

A 2009-es év ismét jelentős változásokat hozott az Egyesület életébe. Hiszen a szervezet tevékenységi köre ekkorra már oly mértékben megváltozott és kiszélesedett, hogy elérkezettnek tekintettük az időt a névváltoztatásra. A KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület, mint egy regionális ifjúsági civil szervezet hivatott tovább folytatni a kitartó és értékteremtő munkáját, melyet hosszú évek szakmai tapasztalata alapoz meg az ifjúságsegítés, fiataloknak szóló rendezvények területén.

Az Egyesület 2009-től újabb programokkal, szervezetekkel és feladatokkal bővült. Az egyik legjelentősebb változás, hogy mint a Demokratikus Ifjúságért Alapítvány stratégiai partnere Kelet-Magyarországon nyolc megyében koordináltuk 2009 szeptemberétől 2012-ig a KÖZÖD programot, illetve részt veszünk 2010 tavaszától a DIA 3D elnevezésű disputa programjának megvalósításában is. Fontos új változás volt az Egyesület életében, hogy elindult ifjúsági médiát megcélzó Hallasd a hangod programunk 2010 júniusában és új szervezet kezdte el bontogatni a szárnyát az Egyesület égisze alatt 2010 tavaszától: a Berettyóújfalui Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat. 2009-ik évben jelentős program volt a 3 Tusa Torna, a debreceni Jótékonysági Gála, több megyei sportnap, a Nyári Ifjúsági Fesztivál, a Fuss a Fényben Sport és Családi nap, a DECI szakmai konferencia.

A 2010/11-es tanév ismét sok kihívást tartogatott az Egyesület számára, hiszen elindult egy közösségi önkéntes programunk Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, tovább folytattuk a „DÖK-ös vagyok vállalom!” kampányunkat, készítettünk önkéntes társast. Megvalósult ismét a Jótékonysági Gálaestünk, amely egyben az egyesült 10 éves születésnapi rendezvénysorozatának első eseménye is volt. Nemzetközi szinten több ifjúsági cserén is részt vettek fiataljaink, illetve az első EVS önkéntes fogadásunk is megvalósult. A nyár a fesztiválokról szólt, hiszen részt vettünk az EFOTT-on, a Campuson és a panyolai Világzenei Fesztiválon is. A Debreceni Civilek Önkéntes Programunknak is nagyon sikeresek voltak ezen évek, hiszen 2010-ben megyei szinten, míg 2011-ben országos szinten nyerte el az év önkéntes programja díjat.

A 2012-ben nyitottuk meg nyíregyházi irodánkat a NYÍR Plaza bevásárlóközpontban, ezzel is teret adva a fiataloknak a szervezkedésre és közös munkára. A nyíregyházi irodánk és a Géniusz Klub Tehetségkutató Programunk itt több alkalommal szervezet kiállításokat, illetve tehetséges fiataloknak immáron összesen 3 alkalommal Tehetség Kavalkádot, mely során bemutathatták tudásukat. Az EVS program keretében ismét fogadtunk 3 új önkéntest és megkezdtük az EVS küldési programunkat is. A debreceni irodánk az év végén bezárta kapuit a Tócóskertben és újranyitotta a Debrecen Plaza bevásárló központban.

2013-ban a Debreceni Civilek Önkéntes Program év elején tartotta projektzáró konferenciáját. Ebben az évben nyitottuk meg a harmadik irodát a Szolnok Plázában. Ismét új helyre költözött a Debreceni iroda, a ekkoriban a Pláza mozgólépcsője mögött voltunk megtalálhatóak. 5 új fiatal teljesítette nálunk Európai Önkéntes Szolgálatát. Idén is megszerveztük a Fuss A Fényben programot, Debrecenben és Nyíregyházán. Önkéntes fiataljaink részt vettek a "Tedd oda" versenyben. Nyáron részt vettünk a Campus Fesztiválon és a panyolai Világzenei Fesztiválon is. Megvalósult a Megyei Karácsonyi Sportnapok.

2014-ben több új munkatárssal bővült a csapatunk. „Segítő Diákok 2014” pályázat kiemelt elismerés fogadó intézmények kategóriában kaptunk megtiszteltető elismerést. Hajdú-Bihar megyében és Szabolcs-Szatmár Bereg megyében több általános és középiskolában tartottunk kreatív foglalkozásokat a pályaválasztás témakörében. Részt vettünk az országos Közösségi Szolgálat kutatásban. Megvalósult a Megyek Karácsonyi Sportnapok, ahol több iskola sportolója vett részt. Több fiatalunk vett részt Észtországban egy ifjúsági cserén. Az idei nyár is a fesztiválokról szólt, hiszen részt vettünk a Campus Fesztiválon és a panyolai Világzenei Fesztiválon is. 10 éve szerveztük meg az első Országos Diák Hetet Debrecenben.

2015-ös évben Egyesületünkben összesen 15 EVS-es külföldi önkéntes tevékenykedett és 4 magyar önkéntest közvetítettünk ki külföldre. Az iskolai közösségi szolgálat kapcsán IKSZ Börzéket illetve Fórumokat valósítottunk meg. A civil szférát pedig a több alkalommal megrendezett Civil teaházak és CSR kávézók által igyekeztünk támogatni. Ebben az évben először mindhárom megyében létrejöhetett a „Fuss a Fényben!” elnevezésű projektünk. Kiemelkedő rendezvényünk volt még emellett a Kárpát-medencei Diákönkormányzatok Találkozója (KDT) is, amelyet egyik munkatársunk ötletéből kiindulva sikerült partnereink bevonásával megvalósítanunk idén ősszel, összesen közel 100 fiatal résztvevővel. Ezen kívül természetesen a már hagyományos alkalmainkat is megrendeztük, mint pl.: Gálaest, Nyári Ifjúsági Fesztivál, Megyei Sportnapok, Megyei Karácsonyi Sportnapok, Diákközgyűlések. Emellett sikerült bővítenünk az általunk igénybe vehető szolgáltatásokat és eszközöket is.

2016-os év legnagyobb eseménye, sikere az Egyesület 15-ik születésnapi éve és ehhez kapcsolódó események voltak. A születésnapi és Gálaest események nagyon nagy sikerrel valósultak meg. Az évben a nyáron piknikkel, decemberben karácsonyi irodai eseményekkel tettük teljessé az évet. Az évben az addigi általunk támogatott két megyei DÖK mellé áprilisban csatlakozott és jött létre a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Diákönkormányzat. Így már 3 DÖK 18 ifjúsági vezetője vett részt képzéseinken. A nyári Diákakadémián erdélyi fiatalok is részt tudtak venni Debrecenben egy nemzetközi ifjúsági csere programnak hála. Az év folyamán megvalósult a 3 Tusa Torna és a megyei sportnapok. Szervezetünk ekkor már három ifjúsági iroda és közösségi teret működtettet.

2017-ben az Egyesület az év során elképesztően sok, 225 helyi önkéntes tevékenységet szervezett 98 önkéntes 356 IKSZes diák bevonásával. Az év során megvalósult a Fuss a Fényben Sport és Családi Nap Debrecenben, Nyíregyházán és Szolnokon. Az általunk támogatott diákönkormányzatok közül a HABIDISZ sok minden program mellett, az esztári Lecsófesztiválra kitelepült, illetve adománygyűjtést szervezett tanszerekből rászoruló gyermekeknek. Az SZSZBGYIÖK legfontosabb évbeli eseménye volt, hogy 10 éves lett és azt méltón ünnepelte meg. Kitelepült a Hello Nyíregyháza eseményre és aktív szereplője lett a Nyíregyházi Ifjúsági Kerekasztalnak. A JNSZDÖK programjaiból a filmklubok, városi programokon való kitelepülések emelkednek ki. Fontos megemlíteni, hogy a KVDÖK 2017 őszétől, pontosan szeptember 26-án megrendezett újjáalakuló közgyűlés óta szintén az Egyesület támogatásában működik. A diákönkormányzatok ifjúsági vezetői részt vehettek az évindító képzésen Nyíregyházán, Diákakadémián Létavértesen és persze egy outdoor tréningen Panyolán. Illetve dököseink részt vehetek a kecskeméti diákbálon és Lakitelek-Tőserdőben egy ISZOSZ diákképzésen. Nemzetközi téren nagyon aktív év volt, mert volt egy belgiumi ifjúsági csere, egy németországi ifjúsági csere Bröllinben, DÖKSZAB Erdélyben és egy szlovákiai csere, amiken fiataljaink vettek részt, illetve a Partiumi Magyar Napokon Szatmárnémetiben is jelen voltunk. Az év folyamán 14 EVS önkéntes fiatalt fogadtunk. Volt egy nemzetközi tükörprojektünk egy szerbiai partnerünkkel, amely keretében hat ország fiataljai voltak vendégeink Berettyóújfaluban és Adán (Szerbia). Az év folyamán megvalósult a Regionális Sportnap, a 3 Tusa Torna, 3. Megyei Sportnapok Karcagon, a 8. Megyei Sportnapok Nyíregyházán, 10. Megyei Karácsonyi Sportnapok Debrecenben, 15. Nyári Ifjúsági Fesztivál 8 településen. Három településen működtettünk ifjúsági irodát és közösségi teret. Debrecenben hat általános iskolában szerveztünk gyereknek kreatív órákat.

A 2018-as évben a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület továbbra is nagy hangsúlyt fektetett mindhárom megyében az önkéntes tevékenységekre, IKSZes eseményekre. Ezekből az év során 167 helyi tevékenység valósult meg, 44 önkéntes 307 IKSZes diák bevonásával. A három megyeszékhelyen megvalósultak az IKSZ börzék nagy sikerrel. A HABIDISZ tevékenységeiből kiemelkedik a 16. Nyári Ifjúsági Fesztivál megszervezése, szakmai kerekasztal beszélgetések lebonyolítása, illetve egy disputa program az AKE pályázati programjának keretében. Az SZSZBGYIÖK életében fontos pillanat volt az évben a tanszer adománygyűjtés, a sóstó piknik és a gyermekkórház látogatás. A JNSZDÖK iskolai kitelepüléseket végzett, négy iskolában is a megyében. A KVDÖK diák birkafőzőn való részvétellel, két adománygyűjtési akcióval a helyi állatmenhelynek és rászoruló gyermekeknek hívta fel magára a figyelmet. Az indító képzés idén Karcagon, a Diákakadémia és az outdoor tréning a bevált helyszíneken valósult meg. A diákönkormányzatainkhoz, fiataljainkhoz szorosan kapcsolódik, hogy elindult egy EFOP5.2.4-es projektünk a hevesi Eötvös József Református Oktatási Központtal és a salgótarjáni Seagull Alapítvánnyal, amelyben központi szerepet kap a fiatalok mentorálása. Nemzetközi téren is nagyon aktív volt a szervezetünk, mert 3 nemzetközi programon (Románia 2 db, Németország 1 db) vettünk részt fiataljainkkal. Két iskolának tudtunk Határtalanul program kirándulás szervezésben segíteni Erdélyben. Az év folyamán két saját nemzetközi programot szerveztünk. Júniusban Karcagon You(th) in the future projektcímmel 4 ország fiataljainak. Nyíregyházán pedig második alkalommal szerveztük meg a Kárpát-medencei Diákönkormányzatok találkozóját (KDT). Az év folyamán 28 EVS önkéntes fiatal fordult meg szervezetünknél. Számukra ún. E napok és tréningek is voltak az év folyamán szervezve. Egyéb együttműködésekből az év folyamán fontos kiemelni a Pannonjobbal való munkaerő toborzó projektet, a Szent Luca Egyház által megrendelt önkéntes menedzsment képzéseket több kis településen a régióban, illetve az ÖKA-Máltai partnerekkel végzett közös szakmai munkát. Az OKIDE tagjaként szolnoki két általános iskolában elindítottuk a SEL projektet. Civil teaházakat tartunk több alkalommal a három megyeszékhelyen. Debrecenben ismét hat általános iskolában csináltunk kreatív órákat. A 3 Tusa Torna Tiszafüreden hetedik alkalommal, a Fuss a Fényben 3 helyszínen az Új Európa Alapítvány támogatásával valósult meg. Az idei évben is volt Regionális Sportnap, illetve 3 megyei sportnapok is megrendezésre kerültek.

A 2019-es évben 153 helyi tevékenység keretében 32 önkéntes 306 IKSZes diák vehetet részt 3 megyei szintű önkéntes programunkban. Megvalósult a három IKSZ börze, és a három Fuss a Fényben Sport és Családi Nap mindegyik megyeszékhelyen. A HABIDISZ adományt gyűjtőt állatmenhelynek, suli fórumot szervezett iskolai DÖK elnököknek és volt egy sikeres szabadulószoba eseménye. Az SZSZBGYIÖK is szervezett szabadulószobát, egy sikeres AKE pályázat keretében diáktalálkozót (MEDVE), képzéseket szervezett és főzött a csapat a Tirpák Fesztiválon. A JNSZDÖK folytatta a filmklubok sorozatot, iskolai kitelepülések sorát. A KVDÖK berekfürdői flash mobot, karácsonyi programot szervezett és egy pályázati projekt keretében saját iroda hátterén kezdett dolgozni. Mind három hagyományos képzésünk megvalósult az évben. Mentorprogram folytatódott, sok kiegészítő élménydús programmal, kirándulással. 24 külföldi önkéntes segítette az évben az Egyesületet. Nyolc településen tartottunk önkéntes menedzsment képzéseket. Ózdon az MRSZ felkérésére tartottunk képzést, Csoport-Tékával Nyíregyházán tanárképzést. Megvalósultak immáron egy EFOP 1.3.5 projekt keretében partnertalálkozók, megyei sportnapok, három megyében IKSZ Börzék, és a Panyolafeszt önkéntes segítése. A sportnapok eseményeit a MÜISZ, mint kiemelt támogató segítette. Az évben már a 17., eddig utolsó Nyári Ifjúsági Fesztivál valósult meg.

A 2020-as évben a koronavírus járvány az Egyesületet sem kerülte el, így március-május és november-december időszakokban főleg az online térben tudtunk dolgozni, tevékenykedni. Ezen időszakok alatt nagyon sok online programot, társasklubot, képzést tartottunk fiataljainknak, hogy ne veszítsük el velük a kapcsolatot. Nehéz év volt a diákönkormányzatainknak, amelyekben sok vezetőségi változás történt az év folyamán. A HABIDISZ és a JNSZDÖK három nyertes pályázati projektet indított el az év folyamán. A JNSZDÖK megszervezte az első Megyei Diákbált. A KVDÖK október 24-én megnyitotta a KIFLIt, azaz a Karcagi Ifjúsági és Lurkó Irodát, mely így az Egyesület 4. irodája, közösségi tere lett. Az SZSZBGYIÖK nagyon sikeres és élménydús szabadulószobáit, még az ISZOSZ szakemberei is élvezhették. Sajnos az indító képzés elmaradt, de Diákakadémia ezúttal Debrecenben és az outdoor tréning Panyolán meg tudott az évben valósulni. Az év során 122 önkéntes és IKSZes tevékenység szám elmarad az előző évektől, de figyelembe véve a kieső 5 hónapot így is nagyszerű eredmény, főleg mert elért 153 önkéntest, 256 IKSZes diákot. Új tevékenységek is előkerültek a palettából például hangoskönyv készítés, mesefelolvasás, madáretető készítés, adománypakolás. Szolnokon és Nyíregyházán két helyi TOP projekt is elindult az évben. A szolnoki a kultúra területén, a nyíregyházi a pályaorientáció, vállalkozás területén nyújt élményeket és tudást a helyi fiataloknak. Az Egyesület EFOP5.2.4-es konzorciumi partnerségének projektje a vége fele közelít, de ennek keretében megvalósult a mentoráltaknak nyíregyházi, szolnoki kirándulás. EFOP1.3.5 projektben diákklubok, nemzetközi és ifjúsági klubok valósultak meg több településen közel 500 fiatalt elérve. A nemzetközi területen fontos eredmény volt a 22 ESC önkéntes bevonása mellett, két nemzetközi projekt indulása. Az egyik az Anna Lindh Foundation hálózat keretében egy nemzetközi disputa program, míg a másik egy lengyel partnerük, az INPRO nemzetközi projektje.

Jelentkezz hozzánk Te is! Nyereményjáték